пятница, 12 февраля 2016 г.


Пособие матери-одиночке в 2016 году


Как обещали в правительстве и в Министерстве социальной политики, внедряется система адресных льгот. Что это значит? Льготы и пособия будут назначаться не всем подряд, а лишь тем, кто в силу сложившихся обстоятельств имеет сложное материальное положение. Это выписано в нормативах в виде фразы — с учетом материального состояния семьи. Именно эта фраза появилась в Семейном кодексе Украины в связи с принятием 24.12.2015 Закона Украины № 911 (законопроект № 3028).

Пособие детям, чьи родители уклоняются от выплаты алиментов

Изменения коснулись назначения  пособия детям, чьи родители уклоняются от выплаты алиментов. Еще этот вид соцпомощи называют временными алиментами или государственными алиментами. Теперь данный вид выплат будет назначаться с учетом доходов семьи, так как соответствующие изменения были внесены в часть 8 ст. 181 Семейного кодекса Украины. Дополнительные подзаконные нормативные акты (постановления Кабмина) еще должны будут разработаться, чтобы в подробностях разъяснить дальнейший механизм назначения данного пособия.
Пока что Минсоцполитики разъясняет, что временная помощь будет составлять разницу между 50% прожиточного минимума для ребенка определенного возраста и среднемесячным совокупным доходом семьи за полгода из расчета на одного человека.

Пособие матери-одиночке в 2016 году

Назначение пособия матери-одиночки регламентируется:
  • Законом Украины «О государственной помощи семьям с детьми»;
  • Постановлением Кабинета Министров № 1751 от 27.12.2001 (Порядок назначения и выплаты пособий семьям с детьми).
Правительство усовершенствовало порядок назначения и выплаты пособий матерям-одиночкам. Новость о внесении изменений вызвала настоящую панику среди женщин, которые сами воспитывают своих детей. На самом деле, пособие не отменяется, а становится адресным — для одних его размер увеличится (согласно доходов за предыдущие полгода), для других — уменьшится.
Ранее увеличенный размер пособия считался по формуле:
50% прожиточного минимума на ребенка
минус
среднемесячный совокупный доход семьи на одного человека (все доходы за полгода суммируем, делим на 6 и на количество членов семьи).
Было также указано, что минимальный размер не мог быть ниже 30% от прожиточного минимума.
Теперь же с новыми изменениями размер пособия будет считаться по формуле
100% прожиточного минимума на ребенка
минус
среднемесячный совокупный доход семьи на одного человека (все доходы за полгода суммируем, делим на 6 и на количество членов семьи).
При этом оговорка о том, что пособие не может быть меньше 30% от прожиточного минимума, была отменена.
Таким образом, теперь пособие матерям-одиночкам будет назначаться всем с учетом среднемесячного совокупного дохода семьи за полгода. Не будет одинакового «минимального» размера пособия, как это было раньше. В каждом индивидуальном случае будет назначено определенное с учетом возраста ребенка и дохода семьи пособие.
Для всех, кто обратится за назначением пособий в 1 квартале 2016 года, пособия будут назначены с 1 января 2016 года. НО выплаты в январе проводиться не будут в связи с перерасчетами и необходимостью принятия других нормативных актов, регламентирующих порядок перерасчета пособий. Пока что, исходя из закона, можно предусмотреть следующие варианты расчета.

Берем калькулятор, пытаемся посчитать

Чтобы узнать, какие доходы входят в совокупный доход семьи — читайте Методику расчета среднемесячного совокупного дохода семьи для всех видов социальной помощи. В ней, кстати, в п. 5.3 оговорено, что для расчета права на определенное пособие в учет не берутся суммы данного пособия, получаемые ранее. Поэтому получаемое ранее пособие матери-одиночки в учет доходов не берем, как и первую выплату пособия при рождении ребенка (10320 грн.).
Итак, размер прожиточного минимума на детей смотрим ниже, берем в учет столбец по состоянию на 01.01.2016.

Прожиточный минимум на ребенка

Категория детей01.01.201601.05.2016 01.12.2016
Дети до 6-ти лет 1167 грн. 1228 грн. 1313 грн.
Дети от 6 до 18 лет 1455 грн. 1531 грн. 1637 грн. 
дети возрастом от 18  до 23 лет1378 грн.1450 грн. 1550 грн. 

Проверки начисления соцвыплат и доступ к банковской тайне
При этом стоит учитывать и то, что Верховной Радой был принят, а президентом подписан законопроект № 3629, который предусматривает доступ Министерства финансов Украины к банковской тайне. 2016 год станет годом проверки правильности начисления социальных выплат (в том числе — и пособия матерям-одиночкам). Поэтому все скрытые доходы могут оказаться явными и вызвать целый ряд вопросов со стороны контролирующих органов.
Роз’яснення щодо нових умов призначення допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів відповідно до Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 24.12.15 №911-VIII та постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” від 25.12.15 № 1181
З 1 січня 2016 року змінено порядок призначення тимчасової допомоги дітям батьки, яких ухиляються від сплати аліментів та допомоги на дітей одиноким матерям.
1. У якому розмірі надається тимчасова допомога на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів та допомога на дітей одиноким матерям
1.1. Тимчасова допомога на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Максимальний розмір такої допомоги становить:
на дитину до 6 років – 583,5 грн.;
на дитину від 6 до 18 років – 727,5 грн.;
1.2. Допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Максимальний розмір такої допомоги становить:
на дитину до 6 років – 1167 грн.;
на дитину від 6 до 18 років – 1455 грн.;
на дитину від 18 до 23 років – 1378 грн. (за умови навчання);
2. Дії осіб для призначення (продовження) допомог за новими умовами
2.1. Особи, які звертаються до управління соціального захисту населення за наданням тимчасової допомоги на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів подають:
— заяву;
— копію свідоцтва про народження дитини;
— довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) заявника та дитини;
— рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину;
— довідку державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення;
— декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).
2.2. Особи, які отримували допомогу на дітей одиноким матерям у 2015 році і період виплати припадає на 2016 рік, виплата допомоги таким особам із врахуванням підвищеного розміру продовжується до закінчення періоду виплати допомоги без їх звернення до управління соціального захисту населення.
Особи, які отримували допомогу у гарантованому розмірі 30% прожиткового мінімуму (без врахування доходу сім’ї) подають лише заяву та декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).
Особи, які звертаються за призначення допомоги на дітей одиноким матерям вперше подають:
— заяву;
— витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом державної реєстрації актів цивільного стану із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;
— копію свідоцтва про народження дитини;
— довідку про проживання дитини з матір’ю, видана за місцем проживання сім’ї;
— декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).
3. Особливості в наданні допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям батьки, яких ухиляються від сплати аліментів
Якщо батьки отримували допомогу на дітей одиноким матерям та тимчасову допомогу дітям, батьки яких ухиляється від сплати аліментів у визначеному гарантованому розмірі (без врахування доходу сім’ї), їм надано право на отримання зазначених допомог з 1 січня 2016 року, за умови її звернення до органу соціального захисту населення у періоді з січня по березень 2016 року. Одинокі батьки повинні в управлінні соціального захисту населення подати заяву та заповнити декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за 6 місяців (липень-грудень 2015 року).
4. Здійснення перевірки достовірних даних про доходи осіб, які звертаються за призначенням допомог, інформації про спільне проживання та ведення господарства одиноких матерів з батьками дітей.
При призначенні допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів не передбачено здійснення соціальними інспекторами нагляду щодо факту спільного проживання та ведення господарства матері з батьком дітей.
Проте соціальні інспектори мають право перевіряти достовірність наданих та задекларованих даних про доходи її отримувачами шляхом запитів до територіальних органів ДФС, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Статья с сайта http://pomogalka.info/

Комментариев нет:

Отправить комментарий