пятница, 25 мая 2018 г.

Cкільки грошей кожен українець віддає державі


Кожен українець майже половину свого життя працює на державу і навіть не здогадується про це. Законодавство не передбачає ні прозорості вмісту податків у зарплаті, товарах та послугах, ні відкритості використання цих коштів державою.

Купуючи товари в магазині, заправляючи авто, оплачуючи комунальні послуги, українці віддають зароблені гривні державі. Вони не знають, скільки саме, і не бачать результатів використання цих коштів. Такі відносини держави та її громадянина можна порівняти з відносинами роботодавця та співробітника.

Кожен місяць роботодавець сплачує зарплату, але не бачить результату роботи. Змінюються обличчя, витрати зростають, а результату нема. Дороги розбиті, під'їзди брудні, соціальне забезпечення фіктивне, комунальні послуги жахливі.

Питання до робітника, який погано виконує роботу, чи до керівника, який просто платить зарплату і нічого не вимагає натомість?

Українське товариство економічних свобод підготувало ролик, у якому на прикладі середньостатистичного громадянина показало, яку зарплату він щодня платить державі. Це реальні цифри, вирахувані згідно з Податковим кодексом України.

акож товариство підготувало інфографіку, на якій показало, скільки днів на рік українець працює на той чи інший податок.


 

Майже 50% зарплати громадяни віддають державі. Чи є таке витрачання грошей ефективним? Як часто українці відвідують сайт Верховної Ради та переглядають величезні заплутані звіти? Чи вимагають громадяни від держави прозорості?

У держбюджеті-2018 витрати становлять 991,7 млрд грн. На дороги з них піде 28 млрд грн, на освіту — 63,7 млрд грн, на охорону здоров'я — 26,5 млрд грн.

Чи подобається українцям якість цих послуг? Скільки можна звинувачувати можновладців у тому, що вони зрадили Україну? Що зробили самі громадяни?


Комментариев нет:

Отправить комментарий